Spawarka TIG MMA Stamos Germany – charakterystyka
Technologia inwertorowa V-MOSFET gwarantuje optymalne wykorzystanie energii elektrycznej, ponieważ przez obwód nie przepływa jej zbyt dużo. Bramki układów scalonych wyróżniają się znaczną odpornością na przepalanie spowodowane wysokim napięciem. Model S-WIGMA 250 jest wydajny na poziomie 93%. Bezpieczeństwo to priorytet dla marki Stamos Germany, dlatego urządzenie posiada ochronę przed przegrzaniem. Podobnie jak ewentualną awarię sygnalizują je lampki kontrolne. Chłodzenie wentylatorem zwiększa wydajność.
Spawanie TIG służy do łączenia metali i ich stopów, m.in. aluminium, miedzi, magnezu, tytanu, niklu, stali oraz wielu innych. Używać opisywanej metody można w każdej pozycji: pionowej, poziomej, płaskiej i powyżej głowy. Tryb nadaje się do obróbki materiałów o grubości od 0,5 mm, czyli bardzo cienkich. Bezdotykowe zajarzenie łuku HF (High Frequency Ignition) nie wymaga zetknięcia elektrody z materiałem za sprawą użycia łuku pomocniczego i wysokiej częstotliwości. Funkcja Gas Post-Flow Time (regulacja wypływu gazu po zakończeniu spawania) powoduje, że wydobywający się z uchwytu gaz chłodzi go, a także zapobiega utlenianiu jeziorka.
Opcja wspomagająca metodę MMA to Hot Start. Polega na chwilowym podwyższeniu prądu spawania w momencie zajarzenia łuku, co zabezpiecza przed przyklejeniem elektrody do powierzchni. Nowoczesny panel sterowania wyposażono w wyświetlacz LCD pokazujący parametry i umożliwiający intuicyjną obsługę. Prąd bezstopniowo regulujesz pokrętłem, co zapewnia precyzję i powtarzalność działań. Duża mobilność modelu S-WIGMA 250 jest zasługą paska na ramię, kompaktowych wymiarów i niewielkiej wagi konstrukcji. Dzięki temu spawarka TIG charakteryzuje się użytecznością podczas prac elewacyjnych oraz w trudno dostępnych miejscach.
Czysta i precyzyjna spoina, nieulegająca korozji to rezultat spawania TIG. Urządzenie ułatwia kontrolę nad zmiennymi ‒ jeziorkiem spawalniczym i ilością ciepła. Pasuje do działań z metalem dodatkowym i bez niego. Wytwarza minimalne ilości iskier, płomieni oraz rozprysków. Nie ma konieczności czyszczenia spoiny, ponieważ na powierzchni nie gromadzi się żużel. Dzięki niewielkiej ilości ciepła występuje mało odkształceń. Tryb MMA znajduje szerokie zastosowanie w spajaniu cienkich materiałów (od grubości 1,5 mm). Sprawdza się w spawaniu miedzi, żelaza, niklu, aluminium oraz stopów, m.in. stali i żeliwa. Zdaje egzamin wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, gdyż nie wymaga użycia gazu osłonowego. Spawy wykonane elektrodą otuloną mają dobre właściwości mechaniczne i eksploatacyjne. Spawarka TIG wyrównuje zasilanie oraz jest odporna na wahania napięcia, zaś prąd spawania cechuje się stabilnością.