Lampa lakiernicza IR – charakterystyka
Najlepszy sposób na wysuszenie farby to zastosowanie promiennika lakierniczego. W przeciwieństwie do klasycznej metody, w której nośnikiem ciepła jest powietrze, promieniowanie wnika w materiał i wysusza go od wewnątrz w kierunku zewnętrznym (działa bezpośrednio na powierzchnię). Nie tworzą się pęcherzyki powietrza, a cały proces przyspiesza. Krótka fala lub bliska podczerwień w zakresie 780 – 1400 nm są nazywane również jasnymi, ponieważ emitują widzialne światło.
Uniwersalność użytkowania sprawia, że lampa IR od MSW nadaje się do eksploatacji wszędzie tam, gdzie suszy się malowane powierzchnie: w warsztatach samochodowych (zajmujących się również pielęgnacją aut), lakierniach, garażach, serwisach itp.
Duża wydajność działania to zasługa trzech lamp 1100 W, grzejących z całkowitą mocą 3300 W. Można je osobno włączać i wyłączać, co wspomaga precyzyjne dostosowanie, np. do prac wykończeniowych. Temperaturę kontroluje się w zakresie od 40 do 100°C z użyciem wygodnych przycisków na panelu sterowniczym. Funkcja Puls zapewnia emisję światła ze stałą częstotliwością.
Timer pozwala osiągnąć najlepszy rezultat w zależności od rodzaju farby/lakieru. Promiennik podczerwieni dysponuje zakresem od 1 do 99 minut. Cyfrowy wyświetlacz pokazuje czas pracy, ułatwiając jej kontrolę.
Całkowita regulacja pozycji sprzętu jest możliwa za sprawą konstrukcji statywu. Dowolne położenie (pionowe, poziome i ustawione w innym kierunku) to efekt obrotowej obudowy lampy. Ponadto kąt jej ustawienia dopasujesz za pomocą specjalnych dźwigni.
Znaczna powierzchnia suszenia (120 x 100 cm) sprawia, że do obróbki lampą infrared MSW nadają się nawet duże płaszczyzny i elementy. Ruchome ramię z hydraulicznym wspomaganiem usprawnia ustawienie konstrukcji zgodnie z potrzebami, co zwiększa komfort obsługi.
Ochronę lampy osiągnięto dzięki pokrywie z metalowych prętów, które zabezpieczają ją przed czynnikami zewnętrznymi (lekkimi uderzeniami i uszkodzeniami).
Mobilność gwarantują urządzeniu IR-DRYER3000.1 kółka z hamulcami. Na ergonomię wpływają wygodne rączki. Jedna ułatwia przemieszczanie sprzętu, a druga regulację statywu.