+48 68 888 10 08
Pon. - Pt. 08:00 - 13:00

BLACK FRIDAY SKOŃCZY SIĘ ZA

0
d
:
0
godz.
:
0
min
:
0
s

Baterie kuchenne

Zainspiruj się blogiem expondo

Baterie kuchenne to nieodłączne elementy każdej kuchni, zarówno tej w restauracji, jak i prywatnym domu. Pozwalają one wygodnie kontrolować siłę strumienia oraz temperaturę wypływającej wody. Bez nich ugotowanie wielu potraw czy mycie naczyń byłoby zwyczajnie niemożliwe. W naszym sklepie znajdziesz tradycyjne baterie kuchenne, posiadające długie wylewki oraz prysznice. Który model zatem wybrać?

Jaką baterię umywalkową wybrać do kuchni?

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej zależy od kilku czynników. Są one związane z funkcjonalnością produktu oraz jego wyglądem.

Jednym z podstawowych aspektów jest sposób montażu kranu do instalacji wodnej. To on decyduje, czy kupisz baterię ścienną, czy stojącą. Następnie warto sprawdzić długość oraz zasięg wylewki. Zbyt długie krany mogą wystawać poza zlew, a zbyt krótkie utrudniać dostęp do wody. Nie bez znaczenia jest też sposób regulowania przepływu wody. Chodzi o to, czy bateria gastronomiczna posiada kurki, czy pojedynczą dźwignię.

Obecnie wszystkie baterie kuchenne wykonywane są z materiałów odpornych na działanie wody. Nie rdzewieją i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Produkty ze sklepu expondo wyróżniają się chromowanym wykończeniem, który elegancko się prezentuje i pasuje do większości kuchni.

Chcąc spełnić oczekiwania różnych klientów marka Monolith przygotowała kilka propozycji, które znajdziesz w tej kategorii.

Baterie kuchenne ścienne czy stojące?

Baterie ścienne, jak sama nazwa wskazuje, są montowane do ściany nad umywalką. Zwykle posiadają dwa wejścia, które należy podłączyć do rur. Każdy model ma inny rozstaw tych otworów, dlatego ważne jest zmierzenie tej odległości przed zakupem baterii ściennej.

Baterie stojące są montowane bezpośrednio do blatu z umywalką. Zarówno domowe szafki, jak i gastronomiczne meble ze stali nierdzewnej ze zlewozmywakami wyposażone są w otwory, do których przykręca się te modele. Podłącza się je do instalacji wodnej za pomocą elastycznych wężyków. Jeżeli w Twojej kuchni rury znajdują się poniżej linii blatu szafki ze zlewem, wówczas baterie stojące sprawdzą się najlepiej.

Baterie kuchenne z prysznicem idealnym wyborem do gastronomii

Baterie kuchenne z prysznicem są niezwykle praktycznymi sprzętami, które na pewno znajdą zastosowanie w niejednym lokalu gastronomicznym. Ich ogromną zaletą jest bardzo duży zasięg. Osiągnięto go dzięki długim i elastycznym przewodom zakończonym spryskiwaczami. Sprawdza się idealnie przy zmywaniu resztek jedzenia z naczyń, a także opłukiwaniu wszystkich zakamarków zlewu. Dodatkowo, jeżeli zlewozmywak stoi wystarczająco blisko kuchenki, możesz wykorzystać prysznice do bezpośredniego nalewania wody do garnków, bez konieczności ich przestawiania.

W ofercie sklepu expondo znajdziesz baterie kuchenne z wężami o różnej długości, więc z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Część z nich wyposażono wyłącznie w prysznic, a część posiada dodatkowo tradycyjne wylewki. Do uruchamiania strumienia wody służy poręczny spust, który wystarczy wcisnąć. Alternatywą są baterie kuchenne z prysznicami wykorzystujące innowacyjne, a zarazem łatwe w obsłudze systemy zmniejszające zużycie wody. Należy w nich pociągnąć za spryskiwacz, aby otworzyć przepływ wody, a chcąc go zamknąć, wystarczy puścić słuchawkę.

Wszystkie te cechy znajdują zastosowanie w wielu działalnościach branżach HoReCa, a także jako wyposażenie baru i nie tylko.

Jak zamontować baterię kuchenną?

Montaż baterii kuchennej do zlewu i podłączenie jej do instalacji wodnej nie jest zadaniem wymagającym. Aby zrobić to prawidłowo, potrzebujesz zestawu kluczy, taśmy teflonowej lub włókien konopnych i akcesoriów dostarczanych razem z bateriami. Niezależnie od wybranego modelu pierwszym krokiem jest zakręcenie głównego zaworu wody. Unikniesz w ten sposób zalania całego pomieszczenia.

Zacznijmy od montażu baterii ściennej. Jak już wspominaliśmy, należy dobrać produkt o rozstawie otworów pasującym do rozstawu rur instalacji wodnej. Pierwszym krokiem jest uszczelnienie połączenia za pomocą taśmy teflonowej lub włókien konopnych. Wystarczy je nawinąć na połączenia gwintowe w przyłączach mimośrodowych baterii. Następnie elementy wkręć do rur instalacji i nałóż na nie rozety. Sprawdź, czy są na równej wysokości. W przeciwnym razie cała bateria będzie krzywo zamocowana. W nakrętkach mocujących umieść uszczelki i sitka, a następnie przymocuj je do korpusu. Teraz ręcznie przykręć całość do połączeń mimośrodowych. Przed dokręceniem nakrętek kluczem, dobrą praktyką jest nałożenie na nie taśmy lub ściereczki, które ochronią elementy przed porysowaniem. Po wszystkim sprawdź szczelność, odkręcając wodę.

W przypadku baterii stojącej montaż rozpoczyna się od umieszczenia w korpusie specjalnego wkrętu mocującego. Kolejnym krokiem jest podłączenie przewodów doprowadzających wodę. Jeżeli chcesz mieć pewność, że połączenie będzie szczelne, na gwinty wężyków możesz nawinąć cienką warstwę taśmy teflonowej. Ponadto wkręcając przewody, nie trzymaj ich za elastyczną część, ponieważ mogą ulec uszkodzeniu. Gdy już to zrobisz, przełóż wężyki przez otwór znajdujący się w blacie lub zlewie i ustaw baterię w odpowiedniej pozycji. Od spodu na wkręt mocujący załóż uszczelkę oraz podkładkę, a następnie dociśnij je za pomocą nakrętki tulejowej. Cały czas kontroluj czy bateria nie przekręciła się w niewłaściwą stronę. Gdy kran będzie już stabilnie osadzony w zlewie, możesz podłączyć wężyki do instalacji wodnej. Na gwinty rur doprowadzających wodę nawiń taśmę/włókna i przykręć nakrętki. Jeżeli po odkręceniu głównego zaworu woda nie przecieka, wówczas bateria kuchenna została właściwie zainstalowana.

Baterie umywalkowe, czyli podstawa każdej kuchni

W sklepie expondo szeroki wybór produktów marki Monolith pozwala wybrać model odpowiadający potrzebom każdego klienta. Gastronomia, hotelarstwo, a także prywatni użytkownicy potrzebują stałego dostępu do zimnej i ciepłej wody w swoich kuchniach. Z bateriami umywalkowymi z tej kategorii zadbasz nie tylko o to, ale poprawisz też ergonomię pracy.